Македонија 06. јуни 2020. / 18:22

(ФОТО) Николовски од Беровско езеро ни посака убав викенд во карантин

(ФОТО) Николовски од Беровско езеро ни посака убав викенд во карантин

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски предизвика револт на социјалните мрежи откако објави фотографија од Беровско езеро, каде престојува во време на 80-часовниот карантин во голем број општини.

Совет од другарка ми: Оди напред. Полека, но сигурно. Ви посакувам убав викенд и ве поздравувам од преубавото Беровско езеро, напиша Николовски на Фејсбук .

На 4 јули, кога Владата ја објави рестриктивната мерка за движење во продолжениот викенд, Николовски преку својот профил на Фејсбук им порача на граѓаните:

Секој мора да ги почитува сите мерки – во целост. Тие се основна алатка за намалување на ширењето на заразата. Овој викенд сите да останеме дома со своите семејства. Издржавме и потешки моменти, заедно ќе го поминеме и овој.

Совет од другарка ми – Оди напред. Полека, но сигурно! 😀🐢Ви посакувам убав викенд и ве поздравувам од преубавото Беровско езеро! 🌲🇲🇰❤

Gepostet von Ljupcho Nikolovski am Freitag, 5. Juni 2020