Македонија 01. август 2019. / 22:18

(ФОТО) Мицкоски пред големиот празник Илинден во Лазарополе

(ФОТО) Мицкоски пред големиот празник Илинден во Лазарополе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва пред големиот празник Илинден е во посета на Лазарополе.

Од таму им го честиташе на сите Македонци празникот.

-Во предвечерието на големиот празник Илинден, во мијачкото село Лазарополе, таму најгоре, каде традицијата силно се чува.

Македонци честит Илинден!

Нека е за многу години овој светол празник. И да си ја чуваме и сочуваме Македонија, напиша Мицкоски на Фејсбук.