Македонија 05. јуни 2020. / 20:24

(ФОТО) Градоначалничка на СДСМ шири Ковид-19: Во затворен кафич славеле роденден со бенд

(ФОТО) Градоначалничка на СДСМ шири Ковид-19: Во затворен кафич славеле роденден со бенд

Нов скандал ја тресе СДСМ Могила, напиша Димитар Лазаровски кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук и објави слики од роденденот.

Во време на пандемија Градоначалничката Јасмина Гулевска, Претседателката на сдмм, и Директорот на кoмунално, свесно ја шират заразата од КОВИД19.Имено пред неколку денови бевме сведоци како се на организирана забава со бенд во живо да го прослават роденденот на вработен во општината, во затворен простор кафичот во Могила каде управител е претседателката на сдсм,забавата траеше после 22 часот што е незаконски види слика.До кога ние граѓаните ќе ги трпиме последиците од нивната неодговорност , Откако се на власт само скандали криминали и непотизам.Одговорност мора да има, доаѓа обновата и за Могила подобра и просперитетна Општина за сите, напиша Лазаровски