Македонија 20. октомври 2019. / 20:41

ЕКСКЛЗИВНО: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер – Шекеринска извиси!

ЕКСКЛЗИВНО: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер – Шекеринска извиси!

Оливер Спасовски ќе биде технички министер во преодната влада, дознава Лидер од извори од лидерската средба.

Инаку, на лидерската средба премиерот Зоран Заев прифатил 100 дена техничка влада и заминување од премиерската позиција.

Добиени се 100 дена техничка влада, Заев си оди од премиерско место, во игра избори крајот на март или април. – брифира за Лидер извор од ВМРО-ДПМНЕ.