Македонија 22. мај 2020. / 09:50

Борко Ристовски до Шилегов: Ти си брука

Борко Ристовски до Шилегов: Ти си брука

Борко Ристовски е меѓу оние кои бурно реагираа по вчерашната изјава на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, дека нема намера да го земе ФК Вардар со долгови, пишува Спортмедиа.

Македонскиот репрезентативец и чувар на мрежата на актуелниот европски шампион со еден збор го искоментира ставот на Шилегов – БРУКА.