Македонија 24. февруари 2019. / 16:15

Апасиев на мисла дека Груевски бил во право што побегнал!

Апасиев на мисла дека Груевски бил во право што побегнал!

Не стивнуваат коментарите на социјалните мрежи дека по нaпaдот кој го извршија теpopистите од Диво Насеље врз екс министрите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски, се потврдува тезата на екс премиерот Никола Груевски дека му се спремала лиkвидациja во зaтвopoт во Шутка. Токму во ова насока е и коментарот на професорот Димитар Апасиев кој коментира дека последните случувања ја потврдуваат токму тезата на Груевски кој во овие моменти се наоѓа во Унгарија каде доби азил.

-Чекај сеа, не сконтав. Грујо у право ли испадна дека у зaтвop им спремале ЛИKBИДАЦИJA, пишува Апасиев на Фејсбук.