Магазин 04. јануари 2019. / 18:03

Вонредно известување на АМСМ: Забрана за движење на тешки товарни возила на Стража поради обилни врнежи од снег

Вонредно известување на АМСМ: Забрана за движење на тешки товарни возила на Стража поради обилни врнежи од снег

Обилните врнежи од снег, попладнево го затворија превојот „Стража“ за тешките товарни возила, соопштија од АМСМ.

„На патниот правец Гостивар – планински премин Стаража – Кичево и обратно, поради обилни врнежи од снег и негово задржување на коловозот, воведена е забрана за движење на тешки товарни возила.“, велат од АМСМ.