Магазин 05. септември 2020. / 15:26

(ВИДЕО) Погледнете го голот со кој Македонија поведе против Ерменија

(ВИДЕО) Погледнете го голот со кој Македонија поведе против Ерменија

Македонија игра против Ерменија и води со 1:0 во 4 минута со голот од пенал на Езџијан Алиоски.

Натпреварот во моментов се игра на националната арена во Скопје.