Магазин 22. февруари 2021. / 15:26

(ВИДЕО) Граѓаните гневни за бегството на Мијалков: Хотелот е пола негов, пола на Вицето

(ВИДЕО) Граѓаните гневни за бегството на Мијалков: Хотелот е пола негов, пола на Вицето

Во денешната анкета за „Слободен печат“ на граѓаните им беше поставено прашањето што мислат за бегството на Сашо Мијалков.

Еден од граѓаните вели дека тој треба да се фати и да се осуди на 30 години затвор.

-Па го пуштиле без полиција затоа што е во договор со Заев. Хотелот онде (покажувајќи накај хотел Мериот) е пола на Вицето, пола на Мијалков, кажа еден од граѓаните.

Целата анкета може да ја видите ТУКА.