Магазин 11. февруари 2019. / 17:24

(ВИДЕО) Емотивно простување од Сала: Повеќе никој нема да заигра во дрес број 9

(ВИДЕО) Емотивно простување од Сала: Повеќе никој нема да заигра во дрес број 9

Величествено простување од својот поранешен играч Емилијано Сала приредија навивачите и играчите на Нанат во неделата на натпреварот со Ним, на француското фудбалско првенство.

Во чест на несреќно загинатиот аргентински фудбалер, неговиот соиграчи облекле дресови на кои го пишувало неговото презиме, само броевите биле различни.

Инаку, повеќе никој нема да го носи бројот 9., бидејќи тој број клубот го повлече од употреба.

Погледенте: