Магазин 26. јануари 2020. / 22:47

(ВИДЕО) Цртан филм ја најави смртта на Коби Брајант

(ВИДЕО) Цртан филм ја најави смртта на Коби Брајант

Веста за смртта на Коби Брајант го заобиколи светот, а за трагедијата да биде уште поголема во несреќата настрада и неговата 13-годишна ќерка.

На социјалните мрежи кружи и цртан филм, а се однесува на падот на хеликоптерот на Брајант, каде во една сцена Брајант, со две шампионски титули, успева да се провлече од остатоците, држејќи ги трофеите во рацете.