Магазин 03. септември 2019. / 18:39

(ВИДЕО) Авиони се судрија на московскиот аеродром

(ВИДЕО) Авиони се судрија на московскиот аеродром

Два авиона се судрија на московскиот аеродром Шерметјево, но во инцидентот нема повредени, пренесоа локални медиуми.

На едниот авион, во судирот му се оштетени крилјата. Станува збор за комерцијални летала на компаниите „Аерфлот“ и „Ројал флајт“.