Магазин 08. март 2021. / 21:47

Сопругата на претседателот Пендаровски прими вакцина против Ковид-19

Сопругата на претседателот Пендаровски прими вакцина против Ковид-19

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска попладнево на својот фејсбук профил објави дека се вакцинирала против КОВИД-19.

-Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани!, напиша Ѓоргиевска, објавувајќи и две фотографии од вакцинирањето.