Магазин 23. јануари 2021. / 18:45

Сообраќајот по наместа влажни коловози, снег врне на Попова Шапка

Сообраќајот по наместа влажни коловози, снег врне на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено по влажни коловози. Врне снег на Попова Шапка.

Од Македонија пат предупредуваат дека на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот. Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ, посочуваат, се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.