Магазин 19. февруари 2020. / 09:20

Сончево со мала облачност и температура до 16 степени

Сончево со мала облачност и температура до 16 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од попладне облачноста ќе се зголемува, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 5 степени, а дневната од 7 до 16 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе достигне до 2 степена, а дневната до 13 степени.