Магазин 01. август 2020. / 14:55

Роналдо купи нов автомобил од девет милиони евра

Роналдо купи нов автомобил од девет милиони евра

Станува збор за Bugatti Centodieca, кој чини околу девет милиони евра, а во светот има само десет примероци од овој суперавтомобил. Покрај тоа, оној што го купи Португалецот ќе биде уникатен, бидејќи тој побарал некои измени за да се прилагоди на неговите потреби. Купувањето е веќе договорено, а автомобилот ќе му биде доставен на крајот на годината.

Роналдо има осум Ферари во колекцијата, неколку Ролс Ројс, БМВ и Мекларен, како и Бугати Хирон, кој послужи како основа за моделот Centodieci, кој е полесен за 20 килограми.

 

View this post on Instagram

 

You choose the view ??

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on