Магазин 14. февруари 2019. / 18:15

Пуштен за сообраќај стариот пат Скопје- Тетово

Пуштен за сообраќај стариот пат Скопје- Тетово

Стариот пат Скопје – Тетово од 16.20 часот попладнево е пуштен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекин од вчера попладне по автобуската несреќа меѓу Карпалак и Ласкарци во која загинаа 14 лица.

Автобусот на „Дурмо турс“ кој излета од патот сообраќал на релација Скопје-Гостивар.