Магазин 21. септември 2019. / 21:54

Ограбена кладилница во Карпош

Ограбена кладилница во Карпош

На 20.09.2019 во 23:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ едно лице извршило разбојништво.

Според пријавеното, сторителот за закана од вработениот одзел пари и побегнал. Се преземаат мерки за расчистувањена случајот.