Магазин 14. август 2019. / 09:27

Очекувајте пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер

Очекувајте пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло во претпладневните часови, а кон крајот на денот на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер. УВ=9

Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а дневната температура од 28 до 40 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер. УВ=9

Утринската температура ќе достигне до 21, а дневната температура до 38 степени.

Во четврток на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Во четврток и петок температурите ќе се намалат за 5 до 8 степени.