Магазин 14. јануари 2021. / 09:01

(ФОТО) Снег на речиси сите планини во Македонија, најмногу во туристичките центри

(ФОТО) Снег на речиси сите планини во Македонија, најмногу во туристичките центри

Прогнозата на метеоролозите речиси се исполни, снег утрово има на речиси сите повисоки планини во земјава.

Снегот е добредојден за туристичките скијачки центри во земјава како што се Маврово, Попова Шапка, Крушево, Пониква и Копанки.

Според фотографиите може да се забележи дека утрово имаме насекаде снег и сонце.