Магазин 07. декември 2019. / 23:00

(ФОТО) Капитенот на Милан имаше тешка сообраќајка

(ФОТО) Капитенот на Милан имаше тешка сообраќајка

Капитенот на Милан, Алезио Ромањоли имал тешка сообраќајка.

Тој со својот автомобил возел пребрзо, се забил во друго возило по што удрил во бетонски ѕид.

Автомобилот е смачкан, но фудбалерот, за среќа, има само неколку конци, потрес на мозокот, но без тешки повреди.

По несреќата, Ромањоли нема да не биде во составот на Милан во следните неколку мечеви.