Магазин 13. јануари 2020. / 20:29

Еве кои ќе бидат судиите на натпреварот помеѓу Македонија и Австрија

Еве кои ќе бидат судиите на натпреварот помеѓу Македонија и Австрија

Бојан Лах и Давид Сок од Словенија ќе ја делат правдата на дуелот од групата „Б“ помеѓу Македонија и Австрија од третото коло на Европското ракометно првенство.

На „жолто-црвените“ им треба задолжителна победа против домаќинот, ако сакаат да се надеваат на пласман во следната фаза од континенталното натпреварување. Дуелот утре се игра во „Штрадхале“ во Виена со почеток од 18,15 часот.