Магазин 10. октомври 2019. / 22:46

(ВИДЕО) Елмас и даде и втор гол на Словенија, 2:0 за Македонија

(ВИДЕО) Елмас и даде и втор гол на Словенија, 2:0 за Македонија

Со двата гола на Елиф Елмас, Македонија е пред голема победа против Словенија во 7 коло од евроквалификациите.

Фудбалерот на Наполи го совлада Облак во 50 минута (асистент Пандев) и во 68 минута (асистент Адеми) и со ова ги зголеми шансите на нашата земја за пласман на следното ЕП.