Магазин 12. август 2020. / 13:59

Дејан Кулушевски и Жоел Асоро од младинската репрезентација на „Јувентус“ на одмор во Охрид

Дејан Кулушевски и Жоел Асоро од младинската репрезентација на „Јувентус“ на одмор во Охрид

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски одлучи дел од летниот одмор пред почетокот на новата сезона и подготовките за неа да го помине во Охрид.

Швеѓанецот со македонски корени е во друштво на неговиот соиграч од младинската репрезентација на Шведска, Жоел Асоро.

 

View this post on Instagram

 

Really livin life..?

A post shared by Dejan Kulusevski (@dejan.k10) on