Магазин 14. јануари 2021. / 17:02

Борко со поддршка до ракометарите: Среќно момци, Македонија вечна

Борко со поддршка до ракометарите: Среќно момци, Македонија вечна

Голманот на Вардар, Борко Ристовски не е во националниот тим на Светското првенство 2021 во Египет согласно определбата на селекторот Брестовац за подмладување на репрезентацијата.

Тој можеби не е со тимот, но испрати поддршка за поранешните свои репрезентативни соиграчи пред денешниот прв натпревар со Шведска.

– Среќно момци, Македонија вечна, напиша Борко поставувајќи и фотографија од националниот тим на својот Инстаграм профил.

Во продолжение еве ја сликата која ја објави Ристовски.