Магазин 20. ноември 2020. / 15:53

(ВИДЕО) Борко Ристовски со одбрана во топ 5 на колото

(ВИДЕО) Борко Ристовски со одбрана во топ 5 на колото

Македонскиот репрезентативец, а воедно и голман на Вардар, Борко Ристовски ја има петтата најдобра одбрана на колото во Лигата на шампионите.

Вардар загуби од Киелце, но мала утеха е индивидуалното признание за Борко Ристовски. Една од неговите одбрани се најде на топ пет листата за најдобри одбрани.

Погледнете ја неговата маестрална одбрана кое се наоѓа на петтото место: