Магазин 25. февруари 2019. / 09:52

АМСМ: Променет сообраќаен режим на автопатот Велес-Градско

АМСМ: Променет сообраќаен режим на автопатот Велес-Градско

Поради поставување на индуктивни јамки за броење на возила денеска и утре на Автопат А1, делница Велес-Градско ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

Од АМСМ информираат дека градежните работи за поставување на индукативните јамки ќе ги изведува „Виадукт Трејд“.