Хроника 13. June 2018. / 15:05

Жена од Тетово е итно пренесена на токсикологија – се затрула од солна киселина

Жена од Тетово е итно пренесена на токсикологија – се затрула од солна киселина

Пред 4 дена од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 70-годишната М.А. од Тетово која била затруена од солна киселина.

Таа беднаш била пренесена во Клиниката за токсикологија при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. На 12.06.2018 година, по овластување на истражен судија од Основно јавно обвинителство Тетово, увид на местото извршила екипа од Секторот з внатрешни работи Тетово.

Полицијата работи на расчистување на случајот.