Хроника 20. април 2020. / 17:37

Заради орото за време на полициски час гевгеличанец заврши во притвор

Заради орото за време на полициски час гевгеличанец заврши во притвор

Гевгелиското велигденско оро заврши со најмалку еден приведен и неколку идентификувани прекршители на полицискиот час, пренесе Телма.

Синоќа беше препраќано видео на кое се гледа како дваесетина жители на Гевгелија играат оро на улица за време на тридневниот полициски час.

Уште синоќа е приведено едно лице, додека се врши препознавање на останатите прекршители.