Хроника 05. август 2020. / 23:04

Зaпaлeнo возило во Влае поради рекет?

Зaпaлeнo возило во Влае поради рекет?

На 05.08.2020 во 02.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг просторот од бул.„Партизански одреди“ со ул.„Есперанто“, во населба „Порта Влае“, настанал пожaр на патничко возило „тојота јарис“, во сопственост на правно лице од Скопје, чиј сопственик е Г.Ѓ.(57) од Кичево, кое било целосно опожарено, објави Инфомакс.

Од пожарот биле зафатени и патничките возила „мерцедес Ц200“ и „хјундаи акцент“. Од Противпожарната единица од Скопје пожарот е изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото на настанот направила екипа од СВР Скопје.