Хроника 17. мај 2020. / 15:16

Целосно изгоре автомобил во Сопиште

Целосно изгоре автомобил во Сопиште

Околу 12:20 часот регистриран е пожар на автомобил „Форд Мондео“ во населбата Сопиште, кој е пријавен од случаен минувач.

Автомобилот е целосно уништен, а самата незгода направи и голем метеж во сообраќајот.

Од МВР информираат дека противпожарната единица го изгасила пожарот, а СВР Скопје во моментов врши увид на лице место.

Нема информации за повредени при пожарот