Хроника 14. јануари 2019. / 16:58

Запалени картонски кутии опожарија комбе на скопјанец

Запалени картонски кутии опожарија комбе на скопјанец

Денеска во 01,30 часот Б.Г. (47) од Скопје, пријавил дека на улицата „Зендел Џемаил“ биле запалени картонски кутии кои биле во близина на неговото комбе „Волксваген“, при што огнот го зафатил предниот дел од возилото.

Извршен е увид.