Хроника 26. септември 2020. / 11:30

Загина тракторист на Галичица

Загина тракторист на Галичица

Вчера околу 13.50 часот на шумски земјен пат на место викано „Буква М“, на планината Галичица, П.Р.(28) од Охрид додека се движел со трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местото на незгодата, соопшти МВР.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид извршила екипа од СВР Охрид.