Хроника 14. мај 2019. / 22:06

Возило се запали на излезот од Битола – возачот итно пренесен во болница

Возило се запали на излезот од Битола – возачот итно пренесен во болница

Во Битола се запалил автомобил, а возачот кој бил во возилото веднаш бил пренесен во болница.

Возило марка „Шкода“ се запали на излезот од Битола кон Прилеп. Според информациите до кои дојде ТВ21, во моментот на пожарот возачот бил во возилото. Тој со повреди е пренесен во болница со возило на итна медицинска помош.