Хроника 16. јуни 2018. / 13:39

Возило излета од патот кај Плетвар – двајца повредени

Околу 14.40 часот на патот Прилеп-Градско, кај влезот за Плетвар, патничко возило „Рено“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 58-годишниот Н.Н. од Кавадарци, излетало од патот.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот Н.Н., додека сопатничката, 56-годишната Р.Н. од Кавадарци се здобила со телесни повреди.

На двајцата им била укажана лекарска помош во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.