Хроника 13. June 2018. / 14:52

Во Тетово уапсени тројца албански државјани

Во Тетово уапсени тројца албански државјани

Вчера во 20:00 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово од слобода лишиле три лица од Република Албанија поради сомнение за инволвираност во кривични дела од областа на имотни деликти и нерегулиран престој во Република Македонија.

Приведени и задржани биле 20-годишниот К.А. од Либражд, 25-годишниот Џ.Г. од Корча и 22-годишниот С.Г. од Либражд.