Хроника 06. јануари 2021. / 22:34

Во Скопје уапсен уште еден бегалец од затвор

Во Скопје уапсен уште еден бегалец од затвор

Полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка – Отсек за потрага врз основа на издадена потерница, денеска попладне го привеле И.Б. (38) од Скопје, кој се барал за издржување на казна затвор од пет години.

Од МВР соопштија дека лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.