Хроника 17. септември 2020. / 16:34

Во Скопје е силувана малолетничка

Во Скопје е силувана малолетничка

На 16.09.2020 во 14:30 часот во СВР Скопје, 47-годишна жена од Скопје пријавила дека истиот ден Б.М. извршил обљуба врз нејзината 17-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.