Хроника 14. декември 2018. / 10:31

Во пожар загина скопјанец

Во пожар загина скопјанец

Вчера во 20,20 часот на улица “1” во село Сопиште, скопско настанал пожар во куќа, по што опожарени биле две соби, a во една од собите било пронајдено телото на П.С.(70) кој подолг период бил неподвижен.

Според информациите на МВР починатиот живеел со неговиот син, кој во моментот на пожарот не бил дома.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Од страна на екипа на Противпожарна единица пожарот е изгаснат.