Хроника 02. септември 2019. / 18:33

Во пожар во Скопје изгореа „крајслер“, „мазда“ и „ауди“

Во пожар во Скопје изгореа  „крајслер“, „мазда“ и „ауди“

Рано утринава се запалил автомобил во Скопје.

„На 02.09.2019 околу 03.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Беласица“ настанал пожар во возило „крајслер“, сопственост на А.С., а од огнот биле делумно зафатени и возило „мазда“, сопственост на М.Р. и возило „ауди“. Повредени лица нема.Извршен е увид“, информираат од МВР.