Хроника 08. ноември 2019. / 10:01

Во Аеродром полициски службеници биле физички нападнати при вршење на службени дејства

Во Аеродром полициски службеници биле физички нападнати при вршење на службени дејства

На бул.„Трета македонска бригада“ во Скопје, општина Аеродром, полициски службеници биле физички нападнати при вршење на службени дејства од страна на М.М. (48) и В.М., од Скопје.

М.М. бил приведен во Полициската станица Кисела Вода и се преземаат мерки за расчистување на случајот.