Хроника 10. февруари 2021. / 13:44

Внимавајте: На автопатот Велес-Скопје казнети 65 возачи за брзо возење

Внимавајте: На автопатот Велес-Скопје казнети 65 возачи за брзо возење

Сообраќајната полиција вчера на автопатот Скопје-Велес санкционирала 65 возачи за брзо возење, од нив 14 возеле со 50 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Од МВР соопштија дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.