Хроника 15. април 2019. / 15:18

(ВИДЕО): Возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“ во пламен

(ВИДЕО): Возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“ во пламен

Алсат објави видео материјал на кој се гледа како гори возилото марка „голф 5“ со кое утрово ограбувачите на експозитурата на „НЛБ банка“ во Бутел избегале од местото на настанот.