Хроника 10. септември 2019. / 22:30

(ВИДЕО) Пожар во Козле: Горат стари гаражи

(ВИДЕО) Пожар во Козле: Горат стари гаражи

Во скопската населба Козле во тек е интервенција на противпожарната бригада по пријавувањето за запалени стари гаражи, објави МКД.мк.

Очевидците велат дека пред избувнувањето на пожарот, од гаражите се слушнале две експлозии, најверојатно на плински боци. Нема опасност од ширење на пожарок кон куќите.