Хроника 20. мај 2020. / 21:48

(ВИДЕО) Повреден моторџија во сообраќајка кај Железничка станица

(ВИДЕО) Повреден моторџија во сообраќајка кај Железничка станица

Неколку минути пред полицискиот час се случи тешка сообраќајна несреќа на раскрсницата на Булевар Јане Сандански, веднаш до железничката станица. Има и повреден.

Во сообраќајната незгода учествувле товарно комбе и скутер. Од сообраќајката со телесни повреди се здобило лицето кое го управувало скутерот.

Полицијата е на терен и врши увид, а причината за несреќата засега не е позната.

Телевизија 21 објави и видео непосредно по несреќата.