Хроника 08. декември 2020. / 15:47

(ВИДЕО) Полицијата го изнесе канабисот од Арачиново

(ВИДЕО) Полицијата го изнесе канабисот од Арачиново

Полицијата попладнево го изнесе канабисот од Арачиново кој во количина од два тони беше запленет во вооружен грабеж на фабрика во валандовско Јосифово.

МВР од синоќа спроведува голема акција во Арачиново и околината каде е пронајдена голема количина марихуана, но се уште нема официјални детали од полицијата.

Според снимките кои се објавувани на социјалните мрежи, два камиони придружуван од конвој од полициски оклопни и моторни возила излегоа од скопското село.

@besarmassllani1

#newpost #aksion? #aracinovo #foryou #2020年

♬ original sound – Besar Massllani