Хроника 04. август 2019. / 21:32

(ВИДЕО) Гори зграда во центарот на Скопје

(ВИДЕО) Гори зграда во центарот на Скопје

Пожар во „Папагал-зградата“ во Центар.

Скопската противпожарна бригада во моментот се обидува да го локализира пожарот кој избувна во зградата која се наоѓа на раскарсницата на „Климент Охридски“ и „Митрополит Теодосиј Гологанов“ (поранешна „Иво Лола Рибар“), позната како „Папагал-зграда“.

Порталот Република успеа да сними и кратко видео.