Хроника 09. септември 2019. / 21:47

(ВИДЕО) Гори куќа во Бутел: Се исклучува струја низ целата населба

(ВИДЕО) Гори куќа во Бутел: Се исклучува струја низ целата населба

Вистинска драма вечерва се одвива во скопски Бутел, каде гори куќа, дознава 24 Инфо.

На терен се две возила на противпожарната бригада, како и тимови на ЕВН кои ја исклучуваат струјата низ населбата.

Пожарникарите се борат да го локализираат пожарот за да не се прошири на соседните куќи на улицата Андре Мазон.

Во меѓувреме е побарано засилување од две нови возила.