Хроника 10. март 2019. / 22:29

(ВИДЕО) Голем пожар се шири кај Петровец

(ВИДЕО) Голем пожар се шири кај Петровец

Огромни пламени јазици се шират кај Петровец. Едно пожарно возило во моментов е таму, а според видеото кое го објави новинарот Огнен Јанески на Фејсбук е забележливо дека гори оган и има густ чад.