Хроника 04. февруари 2021. / 11:23

(ВИДЕО) Експлодираше плинска боца: Изгоре бурекџилница спроти МТВ

(ВИДЕО) Експлодираше плинска боца: Изгоре бурекџилница спроти МТВ

Синоќа во пожар изгорела бурекџилница која се наоѓала спроти македонската национална телевизија.

Пламените јазици успеале да ги локализираат неколку екипи на противпожарната единица од Скопје.

За среќа нема жртви, причинета е само материјална штета.

Според првичните информации, причина за пожарот е експлозија на плинска боца.